У Держархіві презентували книгу «У роки неволі»

3 лютого у Державному архіві Чернігівської області презентували збірник документів і матеріалів «У роки неволі. Листи, спогади, свідчення громадян Чернігівщини про перебування в неволі в роки Другої світової війни», пише ЧЕРНІГІВ СЬОГОДНІ з посиланням на Чернігівську ОДА.

250 примірників книги видано наприкінці 2016 року коштом обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки за результатами конкурсу рукописів місцевих авторів.

Збірники отримали бібліотеки області.

— Проведена масштабна робота, щоб книга «У роки неволі» потрапила до широкого кола читачів. Це своєрідний історичний посібник Другої світової війни. Він особливий, адже сам по собі являє збірку документів — листів, спогадів, свідчень громадян Чернігівщини про перебування в неволі у Німеччині. Це книга пережитого, сповнена болю, безнадії та надії водночас. Як її оцінити — це особиста справа кожного читача, — зазначила заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Збірник зібрав найцікавіші документи з 15 фондів та науково-довідкової бібліотеки Держархіву області. 248 документів об’єднано у шість розділів збірника. Це майже 30 фотопортретів, групових фото, близько 50 сканованих першоджерел.

Презентовані документи характеризують агітаційну кампанію загарбників з метою використання українських трудових ресурсів в економічних інтересах Третього Рейху. Вони є прямим доказом насильницького характеру вивезення до Німеччини майбутніх остарбайтерів, а також розкривають правду про їх життя в неволі, характеризують ставлення радянської системи до репатріантів. Зокрема, у книзі подано листування колишніх в’язнів концтаборів.

Директор Держархіву області Раїса Воробей висловила сподівання, що презентована збірка стане ще одним документальним інформаційним джерелом для всіх, кому небайдужа історія рідного краю.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*