У Чернігові презентували роман “Великая княгиня”

Письменник Юрій Сбітнєв презентував у Чернігові першу книгу свого нового історичного роману “Великая княгиня”.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила одна з організаторів презентації, співробітниця Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Короленка, де проходив захід, Наталія Утиро, пише ЧЕРНІГІВ з посиланням на Укрінформ.

“Ми сьогодні презентували першу частину роману Сбітнєва “Великая княгиня” (друга ще пишеться). Книга вийшла у жовтні поточного року в чернігівському видавництві “Десна” до 85-річчя письменника. Це – гімн мудрій, освіченій, сильній жінці, готовій пожертвувати собою заради інших”, – розповіла вона.

За словами Утиро, головна героїня твору – Болислава, племінниця київського князя Ігоря Святославовича і майбутня княгиня. Перша частина роману розповідає про події, пов’язані лише з її дитинством, і описує життя Київської Русі у XII столітті. Художній твір, відзначила Утиро, містить багато цікавих і мудрих філософських метафор.

У Чернігові Сбітнєв проживає близько 4-х років. У 2014-му він став членом Національної спілки письменників України. Коли його запитують про “еміграцію” з Росії в Україну, він каже, що “емігрував” не в Україну, а в Київську Русь – ближче до героїв своїх історичних романів.

Цей рік для Сбітнєва ознаменувався двома визначними датами: віковим 85-річчям та 70-річчям від того дня, коли він вперше доторкнувся до “Слова о полку Ігоревім” – стародавнього твору, вивченню якого присвятив  кілька десятиліть.

 

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*